דיני מקרקעין

זקוקים למידע בנושא דיני מקרקעין ?

כיום כמעט ואין עסקת מקרקעין שלא מחייבת היכרות עם דיני מקרקעין ועם הביורוקרטיות המשפטיות

השונות המזוהות עם תחום זה.

אתם מעוניינים להעמיד נכס למכירה ומחפשיםמאמרים מהימנים בנושא?

רוצים לדעת מהן זכויות החכירה שלכם על נכס, ואיזה חוק מסדיר אותן?

מעוניינים להבין האם ישנם חוקים בעלי תוקף משפטי, שמגנים עליכם בביצוע עסקת מקרקעין? ועוד ועוד....

 

היכנסו אל מאמרי דיני מקרקעין באתר, ותמצאו את המידע המשפטי המקצועי ביותר בתחום דיני מקרקעין,

אשר נכתב בידי עורכי דין מנוסים המתמחים בתחום.תשלום מיסים על פי חוק מיסוי מקרקעין

דיני מקרקעין, ובראשם חוק מיסוי מקרקעין, הם תחום מורכב ומבלבל עבור רוב האזרחים שלא עברו הכשרה משפטית. חוק מיסוי מקרקעין מציין את כל החובות והזכויות שניתנות למוכר או קונה של נכס כלשהו.
למאמר מלא >>

ליווי של עורך דין עבור עסקאות מקרקעין – המלצה או חובה?

רובנו מתנסים לפחות פעם אחת בביצוע עסקאות מקרקעין כלשהן בחיינו. השכרת דירה, מכירת נכס, קניית בית ועוד – כל אלה נכללים תחת ההגדרה המשפטית של עסקאות במקרקעין , ולכן לפני שאנו מבצעים את אחד המהלכים הללו, חשוב שנבין מה פירוש הדבר מבחינה משפטית.
למאמר מלא >>

כל מה שרציתם לדעת על דיני מקרקעין ומיסוי נדל"ן

דיני מקרקעין הם אוסף של חוקים העוסקים בהיבט המשפטי שקשור לעסקאות ובעלות על דירות, בתים, מגרשים, בתי עסק, מיסוי מקרקעין, ניהול רישום מקרקעין בטאבו ועוד ועוד. מדובר בתחום רחב היקף ובעל חשיבות רבה כמעט לכל אזרח במדינת ישראל .
למאמר מלא >>

דיני מקרקעין – מילון מונחים

קונים דירה, מוכרים קרקע, שוכרים משרדים....אנו מוקפים בעסקאות נדל"ן וכל אחד מאיתנו מעורב מתי שהוא בעסקת מקרקעין כזו או אחרת. מקרקעין הוא תחום משפטי סבוך ומומלץ להסתייע בייעוץ משפטי של עורך דין מקרקעין טרם ביצוע עסקה כל שהיא.
למאמר מלא >>

שוק הנדל "ן בישראל

תחום הנדל"ן הינו תחום מורכב ומסועף, ועל כן מומלץ לפנות לייעוץ של עורך דין מקרקעין בטרם מבצעים עסקאות נדל"ן. מומחיותם של עורכי דין נדל"ן תסייע למנוע מראש את התרחשותן של "תאונות משפטיות" ותביא לידי עסקה טובה יותר.
למאמר מלא >>

הערת אזהרה ועסקאות נוגדות

רישום הערת אזהרה על מקרקעין מבטיח לקונה שהעסקה קודמת מבחינת החוק לעסקאות שהבעלים עלול לבצע במקרקעין לאחר רישום הערת האזהרה, או לעיקולים וצווים שהנושים של הבעלים הטילו על המקרקעין לאחר רישום ההערה.
למאמר מלא >>

ליקויי בניה

ליקויי בניה אחד הדברים היותר לא נעימים שיכולים לקרות לאדם שרוכש דירה הוא לגלות כיצד ליקויי בניה הופכים את העסקה למאוד לא מוצלחת ואת חייו במבנה החדש לגיהינום לא קטן. במיוחד בתקופה כמו זו של היום שבה תחום הנדל"ן פורח וכל עסקת רכישה יכולה לעלות לנו המון, אף אחד לא מעוניין להיקלע למצב כל כך לא נעים.
למאמר מלא >>

מינוי בן ממשיך והבדל בין הזכויות

בן ממשיך הוא הבן שבונה את ביתו ליד הוריו, מעבד איתם את המשק וצפוי לקבל מהם את הזכויות לאחר פטירתם. על מנת למנות בן ממשיך יש צורך בהגשת בקשה לאגודה או למשק אליו משתייכים ההורים. את הבקשה חייבים ההורים לשלוח גם אל הסוכנות היהודית שהיא הגורם המיישב ואל מנהל מקרקעי ישראל המחזיק בבעלות על הקרקע.
למאמר מלא >>

שלבים בביצוע ומימוש של תמ"א 38

התפקיד של תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה הוא לטפל בסיכונים הצפויים כתוצאה מרעידות אדמה. יחד עם זאת, תמ"א 38 היא תכנית מורכבת המחייבת עמידה בקריטריונים ומימוש של מספר שלבים מובחנים.
למאמר מלא >>

פינוי מושכר

השוכר מפר את חוזה השכירות? כיצד ניתן, אם בכלל, לפנותו מהדירה?
למאמר מלא >>

דירת המגורים- חובות וזכויות המשכיר והשוכר

מאת: עו"ד ליטל אורלי אתר:www.orly-law.com חלק גדול מהאוכלוסייה במדינתנו נמנה על משכירי ושוכרי דירות המגורים. עם זאת, רבים אינם יודעים ואינם מודעים לחובותיהם ולזכויותיהם, בין אם הם המשכירים ובין אם הם השוכרים. חוק השכירות והשאילה, תשל"א – 1971 מגדיר מהן החובות והזכויות הללו. במאמר הבא אסקור בקצרה חלק מחובות וזכויות המשכיר והשוכר על פי החוק הנ"ל.
למאמר מלא >>

הענקת דירה במתנה לבן משפחה- המלכודות בחוק

הורים רבים, המחזיקים במספר דירות מגורים, מעוניינים להעניק במתנה אחת מהדירות אותן הם מחזיקים לילדיהם עוד בחייהם. חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג-1963 (להלן: "חוק מיסוי מקרקעין") קובע, בין השאר, כי יינתן פטור ממס שבח בהענקת הדירה במתנה ל"קרוב" ויחד עם זאת טומן בחובו מספר מלכודות מהן צריך ורצוי להיזהר.
למאמר מלא >>

דמי תיווך

דמי תיווך- חובותיו של המתווך וזכאותו לקבלת דמי תיווך בעלי נכסים רבים בוחרים להשתמש בשירותי תיווך במקרקעין על מנת למכור או להשכיר את נכסיהם. נראה, כי זוהי דרך קלה ונוחה לבעלי נכסים שאינם מעוניינים להתמודד באופן ישיר עם החיפושים אחר הקונים והשוכרים הפוטנציאליים ועבודה זו מוטלת על המתווך. במסגרת מאמר זה אסקור בקצרה את חובותיו של המתווך ובאילו תנאים יהיה זכאי המתווך לתשלום דמי תיווך.
למאמר מלא >>