דיני משפחה

זקוקים למידע בנושא דיני משפחה ?

התחום של דיני משפחה בישראל הוא מורכב, מסועף ועדין במיוחד. מחפשים מידע מהימן על זכויותיכם וחובותיכם

בעת הליך גירושין? רוצים לקרוא מאמרי דיני משפחה ולהכיר טוב יותר את החוקים בתחום?

מחפשים מאמרים אמינים ומקצועיים בנושאי גירושין, משמורת, חובות וזכויות כלפי הילדים? ועוד ועוד....

 

באתר הפורום לשיח משפטי תמצאו מאמרי דיני משפחה, שנכתבו בידי עורכי דין בעלי ניסיון,

המתמחים בנושא דיני משפחה, ויספקו לכם את המידע המקצועי והאמין ביותר.

 הסכם גירושין – להיפרד יפה

מהו הסכם גירושין ? הסכם גירושין הוא הסכם שנחתם בין בני הזוג שמחליטים להתגרש, ומעוניינים לסכם על כל הסידורים סביב הגירושין ביניהם ... הסכם גירושין – למה זה כדאי? בני זוג רבים מעדיפים להסדיר את גירושיהם באמצעות הסכם גירושין , שהוא דרך נוחה ונעימה לעבור תהליך ...
למאמר מלא >>

על חוק ידועים בציבור ומשמעותו

מיהם ידועים בציבור על פי ההגדרה של דיני משפחה ? חוק ידועים בציבור , אשר מופיע תחת דיני משפחה , מגדיר אילו תנאים צריכים להתקיים, על מנת שזוג אנשים ייחשבו כידועים ... חוק ידועים בציבור – למה הכוונה? באופן כללי ניתן לראות, כי חוק ידועים בציבור מגדיר זוג בלתי נשוי כ"ידוע בציבור" בהסתמך על רמת הקשר ביניהם. בהיבט של ...
למאמר מלא >>

הסכם יחסי ממון – למקרה שהאהבה נגמרת....

הסכם ממון הוא הסכם המסדיר את היחסים הרכושיים בין בני הזוג טרם הנישואים, ומאפשר הסדרה מהירה של הליך גירושין במידה והליך זה יקרום עור וגידים ביום מן הימים. ניתן להגדיר אפילו את היחסים הרכושיים במקרים של פרידה בלבד, ללא גט רשמי. בכך הסכמי ממון מקנים יתרון על פני הסדרים קיימים המצויים בחוקי המדינה.
למאמר מלא >>

אפוטרופסות למבוגרים ומינוי אפוטרופוס כללי

בקשת אפוטרופסות למבוגרים תוגש לבית המשפט לענייני משפחה, יחד עם תצהיר ובו הסכמתו של המועמד לקבלת מינוי אפוטרופסות למבוגרים, לצד כתב הסכמה מטעם בני המשפחה למינוי אפוטרופסות למבוגרים ולמינוי אותו מועמד לתפקיד.
למאמר מלא >>

איך מתגרשים? מדריך למתגרש ולמתגרשת

ההחלטה על גירושין ותהליך הגירושים עצמם הוא תמיד לא קל לשני בני הזוג, ומלווה בלא מעט כאב וצער. על מנת לעבור את התהליך באופן החלק ביותר, חשוב להיות מוקפים בסביבה תומכת ולשכור את שירותיו של עו"ד גירושין איכותי, אשר יסייע לכם לעבור את התקופה הזו בשלום ובתנאים שלכם. אז איך מתגרשים ונשארים בחיים? הנה המדריך המלא!
למאמר מלא >>

כל מה שחשוב לדעת על התופעה של סרבנות גט

התופעה של סרבנות גט היא תופעה נפוצה בישראל, והשלכותיה הן קשות כלפי מסורבי או מסורבות גט . ברוב המקרים סרבני גט הם גברים, וזאת משום שהדין העברי, שעל פיו פועל בית הדין הרבני, מאפשר לגברים לפעול בדרכים שונות בדרך לסרבנות גט.
למאמר מלא >>

מדריך דיני משפחה – כל המושגים שחשוב להכיר

לפניכם חלק מהמושגים החשובים בתחום דיני משפחה ופירושיהם. דיני משפחה זהו תחום משפטי מורכב ביותר הכולל חוקים וסייגים רבים. מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין דיני משפחה ולקבל ייעוץ משפטי מקצועי ואמין.
למאמר מלא >>

תביעות גירושין - מרוץ סמכויות

במדינת ישראל קיימות שתי מערכות אשר בסמכותן לדון בענייני גירושין: בית הדין הרבני ובית משפט לענייני משפחה.המאמר הבא עוסק בשתי המערכות.
למאמר מלא >>

עורך דין משפחה

תחום דיני המשפחה מסדיר בתוכו את כל הזכויות והחובות של אדם מתוקף מעמדו כבן משפחה, והם כוללים תחומי פסיקה רבים, כגון נישואין וגירושין, צוואות, אפוטרופסות, צווי הגנה ועוד. חלק מהתחומים נדונים בבית הדין הרבני, כגון- נישואין וגירושין המצויים בסמכותו הייחודית, בעוד שחלק אחר יבוא לדין בבית משפט אזרחי- בית משפט לענייני משפחה, לרבות ירושות וצוואות, חלוקת נכסים, משמורת ילדים, מזונות ועוד כיו"ב. כל הליך משפטי דורש היכרות עם עולם המשפט, התקדימים, החוקים והכללים על-מנת שתוכלו להבטיח לעצמכם הגנה מרבית על זכויותיכם בעת המשבר המשפחתי. לשם כך נולד הצורך בעורך דין משפחה, אשר בעל ניסיון ומקצועיות במיוחד בתחום משפטי מורכב זה. עורך דין משפחה יכול לעזור לכם במהלך תהליך נישואין, חתימת הסכמי ממון, קבלת תוקף של ידועים בציבור ועוד.
למאמר מלא >>

הסכם ממון לחלוקת רכוש

בני זוג שנמצאים בהליך גירושין לא תמיד מצליחים להגיע להסכמים בנושאים שונים. יש זוגות שמתחילים לריב מההתחלה ולא מגיעים להחלטות משותפות כבר מהנושא הראשון. תופעה כזו נובעת בגלל קרע ביחסים של בני הזוג, וכדי לאחות את הקרע הזה, לזמן ההליך לכל הפחות, כדאי להיעזר במגשרים או עורכי דין, ולהיעזר בהם ובהדרכה שלהם. עורכי דין בתחום גירושין הם לא רק מייעצים טובים, הם גם יודעים את החוק ודואגים שהלקוחות שלהם לא יקבלו פחות ממה שמגיע להם. מצד שני, הם גם מוודאים שהזכויות של הלקוחות שלהם לא נפגעים.
למאמר מלא >>